izmir-bayrak

Türk Bayrağı


Türk Bayrakları

Türk Bayrağı

İzmir Bayrak

Al kanlarla boyanmış ulusumuzun simgesi olmuş 1982 anayasasıyla son kanuni şekli verilmiş olan Türk bayrağı imalatı özel bir Özen ve itina isteyen ürün çeşididir. Bayrak görseli ve ölçüleri 1982 anayasasında belirtilmiş olup uzun kenarı kısa kenarının 1,5 katıdır. Bayrağın büyüklüğüne göre ay ve yıldız görseli de orantılı olarak büyük basılmaktadır.

Kumaş çeşidi olarak en fazla kumaş çeşidinde üretim yapılan bayrak çeşididir. Alpaka kumaş, raşel Kumaş, paraşüt kumaş, ponje kumaş ve saten kumaş üzerine fabrikasyon ay yıldız baskı yapılarak imal edilir. Kullanılacak yere göre ebat ve kumaş çeşitliliği kullanılmaktadır. Genelde tercih edilen küçük ebatlarda 1.sınıf alpaka kumaş ,bina ve sokak aralarına veya çok yüksek direklere asılan Türk bayrakları ince ve hafif olması nedeniyle raşel kumaş tercih edilir. Raşel kumaş Türk bayrakları kumaşın gözenekli olmasından dolayı rüzgarın içinden geçmesine izin verdiği için rüzgardan daha az etkilenen ayrıca polyester karışımı fazla olmasından ve yine gözenekli olmasından dolayı ıslandığında alpaka kumaşa göre suyu daha hızlı süzerek çabuk kuruyan bu nedenle daha uzun ömürlü olan bayrak çeşididir.Makam, masa ve tören flamalarında saten kumaştan imal edilmiş Türk bayrakları kullanılır. Sopalı Türk bayrakları, İpe dizili Türk bayrakları ,Bina tipi Türk bayrakları ,Kırlangıç Türk bayrakları, Gönder veya Direk tipi Türk bayrakları ,Makam Türk bayrakları , Masa Türk bayrakları ve Tören Flaması Türk bayrağı olarak kullanılacak yere ve amaca göre imalatı yapılmaktadır.

Sopalı bayraklar genelde resmi törenlerde, açılışlarda, mitinglerde, konserlerde elde sallanan maliyetin düşük olması için çoğunlukla raşel kumaştan üretilen bayrak çeşididir. İpe dizili şerit şeklinde imal edilen Türk bayrakları da genelde sopalı bayraklar gibi aynı amaç için aynı kalitede üretilir. Direk veya gönder tipi Türk bayrakları 2x3 metre ebatına kadar genelde 1.sınıf alpaka kumaş tercih edilir. Daha büyük ebatlarda ise raşel kumaş tercih edilir. Bina tipi Türk bayraklarında da gönder tipi Türk bayraklarında olduğu gibi belli bir ebata kadar alpaka kumaş büyüklerde ise kullanımının daha kolay olması ve daha fazla dayanaklı olması için raşel kumaş tercih edilir. Kırlangıç Türk bayrağı flamalarında ise genelde Alpaka, raşel ve saten Türk bayrağı üretimi yapılır. Son olarak makam, masa ve tören flamalarında Saten kumaşa ay yıldız aşındırma yöntemiyle pigment fabrikasyon baskı yapılarak üretilen Türk bayrakları dijital baskı veya tezgah baskı ile olması gereken bayrak rengi tutturulamamaktadır.

"2004'den bugüne milli bayrağımızı en kaliteli şekilde üretmenin gururunu yaşıyor izmir bayrak olarak bize ulaşan müşterilerimize keşif, fiyat ve kalite anlamında yardımcı olmaya devam ediyoruz."

Bayrak Çeşitlerimiz İçin Teklif İsteyin.