izmir-bayrak

Flama Bayrakları


Flama Bayrakları

Flama Bayrakları

İzmir Bayrak

Flama genelde yer işaretlemede, uyarı amacıyla ve yönlendirme için kullanılan üçgen şeklinde imal edilmiş bayrak çeşididir. Her ne kadar terim olarak uyarı ve yer işaretleme için kullanılan bir bayrak çeşidi olsa da bayrak imalatı sektöründe kırlangıç flama, ipe dizili flama, sopalı flama,taktim flaması, tören flaması , dubalı veya yelken flama olarak da isimlendirilmektedir.

Kullanıldığı yere amaca göre isimlendirilen ve imal edilen flamalar kırlangıç flama olarak imal edilmişse üzerinde borusu, topuzu ve asmak için ipi bulunan genellikle düz bir alana, sütuna veya elektrik direğine asılan ülkelerin ulusal bayraklarını, kurumların veya firmaların logolarını markalarını, ürünlerini gösteren , tanıtan görsel olarak hazırlanmıştır. İpe dizili şekilde üçgen veya dikdörtgen olarak hazırlanan ve imal edilen flamalar ise açılışlarda, kampanyalarda, seçim dönemlerinde toplandı ve festival ve organizasyonlarda hem yeri belirlemek hem de görsel hafızada isim veya marka reklamı yapmak için karşıdan karşıya ipe dizili şerit bayrak şeklinde asılarak asıldığı alanı süslemek için kullanılır. Sopalı olarak kullanılmak istenen flama ve bayraklar seçimlerde,maçlarda,konserlerde veya kalabalık etkinliklerde organizasyonu gerçekleştiren kurumu, takımı, partiyi temsil eden elle sallanan flamalardır. Sopalı olarak ayrıca cankurtaran bayrağı flaması, yol çalışmasında dikkat amaçlı kırmızı flama, havuz veya denizlerde derinlik belirten flamalar , alan belirleme amaçlı işaret flaması olarak imal edilebilir. Flamalar genelde dış alanlarda kullanıldığı için hem dış şartlara daha dayanıklı olması hemde ucuz ,maliyeti düşük olması sebebiyle raşel kumaştan imal edilir.Ayrıcaraşel kumaştan imal edilmesinin sebebi kumaşın transparan gözenekli bir kumaş olasından dolayı baskı arka tarafada geçtiği için çift taraftan görünür. Raşel kumaş hafif olduğu için kullanımı daha rahattır. Raşel kumaşa baskı yapılan flamalar dışında sadece renklerden oluşan üzerinde isim, logo, marka veya ürün olmayan genelde de üçgen şeklinde ipe dizili olarak sadece renklerden oluşan branda bayrak ve flamalarda tercih edilir. Branda flama tercih edilme sebebi yüksek metrajlarda maliyeti düşürmek daha çok alanı süslemek için tercih edilir. Kurumun veya firmanın ana renklerinden oluşan brandalar hafızada yer etmiş firmanın kurumsal renklerinden oluşur. Açılışlarda mağaza dış alanında, kampanyalarda, organizasyonlarda , toplantılarda süsleme,tanıtım, dikkat çekmek için üçgen flamalar tercih edilir.Resmi törenlerde Tören flamaları okullarda veya tören alanında öğrencilerin tören esnasında ellerinde tuttuğu ahşap direkli üzerinde alemi bulunan hamağa konularak taşınan bayrağı saten kumaştan dijital baskı yapılarak çiftkat şeklinde yapıştırılmış etrafına saçak veya püskül dikilerek kullanılan bayraklardır. Bunların dışında En çok kullanılan flama çeşitlerinden biride taktim flamasıdır genelde futbol kulüplerinin maç öncesi veya sonrası birine hatıra amacıyla verdiği veya dernek ve kuruluşların misafirlerine taktim ettiği flamalar üçgen, dikdörtgen şekillerde saten kumaş üzerine dijital baskı yapılarak çift kat olacak şekilde sıcak kesimle birine yapıştırılarak etrafı saçaklı (püsküllü) bayraklara da kulüplerin, firmaların , derneklerin, kurumların ,vakıfların ihtiyacı olmaktadır.

"25 yıllık deneyimimizle izmirbayrak flama olarak flama bayrak baskı ve imalatında her türlü flama üretimi yapmaktayız. Sorularınıza cevap bulmak için Bizimle iletişime geçerek ne amaçla nerede kullanmanız gerektiğini belirterek bilgi alabilir, ücretsiz grafik çalışması yaptırabilir fiyat ve ürün bilgisi isteyebilirsiniz. Deneyimlerimizi sizinle paylaşmak ve size çözüm ortağı olacağımızdan emin olabilirsiniz."

Bayrak Çeşitlerimiz İçin Teklif İsteyin.